Hepsiburada Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır | Şifremi Unuttum

bir yıl önce yayınlandı
Hepsiburada Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır | Şifremi Unuttum

Hepsiburada hesabınıza erişmekte sorun yaşıyor veya şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. Hepsiburada şifre sıfırlama işlemleriyle basit bir şekilde şifrenizi sıfırlayarak hesabınıza tekrar erişebileceksiniz. Adım adım şifre sıfırlama rehberine hemen başlayın.

Hepsiburada şifre hangi durumlarda sıfırlanır?

  1. Hepsiburada hesabınıza koyduğunuz şifreyi unuttuysanız ve tekrar giriş yapamıyorsanız şifrenizi sıfırlamanız gerekir.
  2. Hesabınızın çalındığını düşünüyorsanız ve erişim sorunu yaşıyorsanız şifrenizi sıfırlamanız gerekmektedir.
  3. Hesabınızın şifresinin doğru olduğuna eminseniz fakat yine de şifre yanlış hatası alıyorsanız tekrar şifre alarak sorunsuz bir şekilde erişmek için şifrenizi sıfırlamalısınız.

1-) Hepsiburada giriş ekranına gidin

Hepsiburada giriş ekranına gidin. Bunun için ekranda bulunan kullanıcı simgesine tıklamalısınız. Daha sonra karşınıza bilgilerinizi girmeniz gereken giriş ekranı gelecektir.


hepsiburada giriş ekranı

Bu ekrandan “Şifremi unuttum” yazısına tıklamalısınız. Daha sonra sizi yönlendirecektir.

2-) Şifre Sıfırlama Ekranı Bilgilerini Girin

Giriş ekranından sonra sizi yönlendirdiği “Şifremi unuttum” sayfasında sizden email adresinizi isteyecektir.


hepsiburada şifre sıfırlama

E-posta adresinizi doğru girmelisiniz. Yanlış girdiğiniz halde Hepsiburada kod gönderildi diyecektir. Bu yüzden en az 2 kere doğru email adresi girdiğinizi kontrol etmelisiniz.

Devam et butonuna basınca sizden iki seçenekten birini seçmenizi isteyecektir.

3-) Şifre sıfırlama seçeneklerinden birini seçin

Email adresinizi doğru girdiğinizde ve Devam Et butonuna tıkladığınızda, Hepsiburada daha kolay şifre sıfırlamanızı istediği için iki seçenek sunacaktır. Bunlar;


Hepsiburada şifre sıfırlama seçenekleri

  • Telefona kod gönderme: Telefona kod gönderdiğiniz takdirde, Hepsiburada’ya kayıtlı olduğunuz telefon numaranıza bir doğrulama kodu gelecektir.
  • Email adresine kod gönderme: Email adresinize kod gönderdiğiniz takdirde bir önceki aşamada girdiğiniz email adresine doğrulama kodu gönderilecektir.

4-) E-mail Adresinize Girin

Email adresine kod gönderme seçeneğini seçtiğinizi varsayarak bu aşamada Email adresinize girmeniz gerekmektedir.

Dikkat: Kod gönderildikten 5 dakika sonra geçerliğini kaybedecektir. Tüm bu aşamaları 5 dakika içerisinde halletmeniz gerekmektedir.

E-mail adresinize gelen “Şifre yenileme talebi” başlıklı maili açın. Daha sonra karşınıza gelen içerikten “Yeni Şifre Oluştur” butonuna tıklayın

5-) Yeni Şifrenizi Girin

En son aşamada Email adresinize gelen bağlantıya tıkladıktan sonra sizden yeni şifre girmenizi isteyecektir. Bu alanı doğru doldurmalı ve daha sonra unutmayacak şekilde hatırlamalısınız.


hepsiburada yeni şifre belirleme

Yeni şifrenizi belirledikten sonra “Kaydet” butonuna tıklayarak şifrenizi güncelleyebilirsiniz. Bundan sonra hesabınıza yeni şifrenizle giriş yapacaksınız.

Hepsiburada şifre sıfırlama maili gelmiyor

Hepsiburada üzerinde oluşan teknik bir sıkıntıdan veya başka bir durumdan dolayı şifreniz gelmeyebilir. Bu durumlar şunlar olabilir;

  • Hepsiburada için oluşturduğunuz hesabın email adresini yanlış hatırlıyor olabilirsiniz
  • Email sunucunuzda problem olmuş olabilir.
  • Email spam kutusuna düşmüş olabilir.
  • Hepsiburada sisteminde teknik bir sıkıntı olmuş olabilir.

Bu durumlarda Hepsiburada müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz. Bu sıkıntıyı tek çözebilecek yetkili Hepsiburada müşteri hizmetleridir.

Eğer şifre sıfırlama işlemlerini yapmak istemiyor ve yeni hesap açmak istiyorsanız Hepsiburada hesap açma rehberimizle yeni hesap açabilirsiniz.