Trendyol Cüzdan Rehberi | Nasıl Kullanılır? & Nedir? & Ne İşe Yarar?

bir yıl önce yayınlandı
Trendyol Cüzdan Rehberi | Nasıl Kullanılır? & Nedir? & Ne İşe Yarar?

Trendyol cüzdan nedir? sorusu son zamanlarda sık sık sorulmakta. Trendyol cüzdan rehberinde Trendyol cüzdanı nasıl kullanılır? sorusuna yanıt vereceğiz. Trendyol cüzdan nedir & nasıl kullanılır hakkında yazılmış en detaylı rehber.

Trendyol cüzdan nedir?

Trendyol cüzdan, kısaca bir ön ödeme sistemidir. Daha önce Trendyol Cüzdan’a yüklediğiniz parayla siparişinizin ücretini anında ödeyebiliyorsunuz. Ayrıca Trendyol Cüzdan ile yaptığınız her alışverişte bonus paralar kazanmaktasınız. Trendyol Cüzdan, içine para yüklenip daha sonra kullanılmasını sağlayan bir ödeme sistemidir. Trendyol Ödeme Yöntemleri

Trendyol Cüzdan ne işe yarar?

Trendyol Cüzdan ödeme işlemlerinizi kolaylaştırır. Hiçbir kredi kartı numarasını yazmak zorunda kalmadan anlık siparişinizi oluşturmaya yarar. Maddeler halinde Trendyol cüzdan ne işe yarar açıklamak gerekirse;

 • Trendyol cüzdan kredi kartı bilgisi gerektirmeden anlık ödeme yapmaya yarar.
 • Trendyol cüzdanım’a para yükleyerek parayı Trendyol içerisinde tutabilmeye yarar.
 • Siparişlerinizi Trendyol Cüzdan kullanarak verirseniz bonuslar kazanırsınız.
 • Her defasında kredi kartı bilgisi girmenize gerek kalmamasını sağlar.
 • Bir iade işlemi sonrasında direkt olarak Trendyol Cüzdanım kısmına paranız yatar.

Trendyol cüzdan ne işe yarar sorusu için detaylı ve anlaşılabilir maddelerimizin sonuna geldik. Kısaca Trendyol cüzdan ile daha hızlı ve daha güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Trendyol Cüzdan Nasıl Kullanılır?

Trendyol cüzdanı kullanabilmek için SMS onayına, yükleyeceğiniz bakiye kadar paraya ve normal bir Trendyol hesabına sahip olmalısınız. Daha sonra Trendyol cüzdan nasıl kullanılır adım adım anlatımına geçebiliriz.

1-) Hesabım>Trendyol Cüzdanım Bölümüne Girin


Trendyol Cüzdan Menüsü

Trendyol hesabım bölümüne girdikten sonra işlem menüsünden “Trendyol Cüzdanım” seçeneğini seçmelisiniz. Sistem sizi “Trendyol Cüzdanım” sayfasına yönlendirecektir.

2-) Telefon Numaranızı Girin

Trendyol Cüzdanım sayfasında eğer daha önce Trendyol cüzdan oluşturmadıysanız sizden bir telefon numarası isteyecek. Buraya kendi kullandığınız telefon numarasını girerek sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

3-) Telefon SMS Onayı


Trendyol cüzdan sms onayı

Trendyol cüzdanı kullanabilmeniz için son aşamada sizden telefon onayı istenmektedir. Yazdığınız telefon numarasına gelen SMS Onay Kodunu bu kısma giriniz.

Trendyol cüzdan sms kodu gelmedi ne yapmalıyım?

Trendyol cüzdan kısmında yazdığınız telefon numarasına sms gelmediyse;

 1. Telefon numaranızın doğruluğunu kontrol edin
 2. Telefonunuzun uçak modunu kontrol edin
 3. Telefonunuzda SMS’lerin açık olduğuna dikkat edin
 4. Kodu Tekrar Gönder butonuna basarak tekrar kod gelmesini sağlayın

Bu işlemler sizin probleminizi çözmediyse problem Trendyol sisteminden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda Trendyol Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek sorunu çözebilirsiniz.

Trendyol Cüzdanım Para Yükleme Nasıl Yapılır?

Trendyol cüzdanı oluşturduktan sonra cüzdanınıza para yüklemesi yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz. Trendyol cüzdan para yükleme nasıl yapılır aşamalı olarak;

1-) Hesabım > Trendyol Cüzdanım’a girin


trendyol cuzdan menusu

Trendyol hesabınıza giriş yaptıktan sonra Hesabım sayfasına gidin. Ardından işlem menüsünde bulunan “Trendyol Cüzdanım” butonuna tıklayın.

2-) Kredi kartı bilgilerinizi girin

Trendyol cüzdan, bir ön ödemeli kart gibi çalıştığı için içerisine yüklemek istediğiniz kadar para yüklersiniz. Para yükleme kaynağı olarak Kredi kartını seçip kart bilgilerinizi girmelisiniz.

Sonuç

Kredi kartı bilgilerinizi ve Trendyol cüzdanınıza yüklemek istediğiniz miktarı girdikten sonra artık paranız Trendyol Cüzdanım sekmesinde olacaktır. İstediğiniz zaman alışveriş yapabilir ve Trendyol Cüzdanım ile ödeme yapabilirsiniz.

Trendyol Cüzdan ile Para Kazanma Yolları

Trendyol cüzdan ile para kazanma yolları kısıtlı olsa da bize sunulan bir kaç para kazanma yolu vardır. Bunlar;

 1. Siparişinizin ödemesini Trendyol Cüzdan ile yaparsanız her siparişinizde para kazanırsınız
 2. Trendyol bazen size görevler verebiliyor. Örneğin yaptığınız siparişi değerlendirip yorum eklerseniz size 5 TL vermektedir. Bu görevleri tamamlayarak Trendyol cüzdan ile para kazanabilirsiniz.

Trendyol kampanya zamanlarında cüzdan ile para kazanma yollarını güncelleyebiliyor. Ekstra para kazanma yolları değiştiği zaman Trendyol size bunu bildirmektedir.

Trendyol Cüzdan Para İadesi Nasıl Yapılır?

 • Trendyol Cüzdanım ➝ Özet ➝ Kartıma Geri Yükle adımlarını izleyerek cüzdanında bulunan tutarı kartına geri alabilirsin. Bu işlem sadece mobil uygulama üzerinden yapılabilmektedir.
 • Geri yüklemeyi onaylarken hangi kartına ne kadar tutar yükleneceği bilgisi paylaşılır. Ayrıca mail adresine gönderilen bilgilendirme mesajından da bu bilgiye ulaşabilirsin.
 • Karta geri yükleme işlemi bankaya bağlı olarak 2 ila 10 iş günü arasında değişiklik gösterebilir.
 • Geri ödemeler en güncel yüklemeden başlayarak yapılır.
 • Trendyol Para sadece harcanabilir, karta iade alınamaz.