Trendyol Ödeme Yöntemleri | En Karlısı Hangisi?

bir yıl önce yayınlandı
Trendyol Ödeme Yöntemleri | En Karlısı Hangisi?

Trendyol alışveriş sitesinde birden çok ödeme yöntemi bulunmaktadır. Trendyol ödeme yöntemlerini öğrenerek hangisi daha hesaplı ve kullanışlı öğrenebilirsiniz. Ödeme yöntemleri rehberimizde her bir ödeme yöntemini inceledik.

Ödeme yöntemi ne demek?

Bir alışverişi tamamlamak için sistemin sizden parayı almak için kullanılan yöntemlere Ödeme Yöntemleri denmektedir. Her sistemde birden fazla ödeme yöntemi bulunmaktadır. Kendiniz için kullanışlı olan ve karlı olan ödeme yöntemini seçerek ekstra bonuslar kazanabilirsiniz. Ödeme yöntemi para biriminize ve ülkenize göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Trendyol hangi ödeme yöntemlerini destekliyor?

Trendyol başlıca 2 ödeme yöntemini desteklemektedir. Bu ödeme yöntemleri içerisinde ayrı destekleme koşulları vardır. Bunlardan birincisi Trendyol Cüzdan, diğeri ise Kredi Kartı ödeme yöntemidir.

1-) Trendyol Cüzdan Ödeme Yöntemi

Trendyol’da aktif olarak en çok kullanılan ödeme yöntemi Trendyol Cüzdan’dır. Bunun sebebi Trendyol Cüzdan kullandığınız zaman size ekstra bonuslar verilmesidir. Trendyol alışverişlerinizi Trendyol Cüzdan ile yaparsanız %1 – %2 arası bonus kazanacaksınız.

Trendyol Cüzdan nasıl kullanılır?

Trendyol cüzdan kullanmak için cüzdanınıza alışveriş tutarınız kadar bakiye eklemelisiniz. Daha sonra sipariş ekranından Trendyol Cüzdan ödeme yöntemini kullanmak istediğinizi gösteren seçeneği seçmelisiniz. Cüzdanınızda yeterince bakiye varsa alışverişiniz tamamlanacaktır.

Trendyol cüzdan kullanımı oldukça kolay fakat öğrenilmesi gereken bir konudur. Bu yüzden Trendyol Cüzdan kullanımı rehberimizi okuyarak aklınızdaki tüm soruların cevabını öğrenebilirsiniz.

2-) Kredi Kartı Ödeme Yöntemi

Trendyol cüzdandan önce en çok kullanılan ödeme yöntemi kredi kartı ile ödemedir. Ödemenizi anında gerçekleştirmek ve cüzdan sistemini kullanmak istemiyorsanız kredi kartı ile ödeme yapmak oldukça basittir.

Kart Bilgilerini Girin


trendyol kart bilgileri

Sipariş tutarını ödemeye geçerken Trendyol sizden kart bilgileri isteyecektir. Bu kart bilgilerini doğru bir şekilde girerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Taksit Seçenekleri

Kredi kartı ödeme yöntemi ile alışverişinizi taksitlendirebilirsiniz. Trendyol kategoriden kategoriye değişmekle birlikte genelde 12 taksit desteklemektedir. Taksit ile ödeme yaparsanız taksit sayısı ne kadar çok artarsa sipariş ücreti de o kadar artacaktır.


trendyol taksit seçenekleri

Trendyol hangi kredi kartlarını destekliyor?

Trendyol neredeyse tüm kredi kartlarını desteklemektedir. Ön ödemeli kart ve banka kartı da desteklenmektedir. Tüm desteklenenler tam liste;

  • Banka Kartı
  • İninal Kart
  • Ön Ödemeli Kartlar
  • Sanal Kartlar
  • Visa Kart
  • Mastercard
  • Maestro
  • JCB

Trendyol kapıda ödeme var mı?

Trendyol kapıda ödeme yöntemi maalesef yoktur. Kapıda ödeme yerine hızlı bir şekilde İninal kart ile ödeme yapabilir ve güvenli bir şekilde siparişinizin eve gelmesini sağlayabilirsiniz. Üründen memnun kalmazsanız Trendyol iade politikası ile ürününüzü iade edebilirsiniz.

Ödeme yöntemlerini öğrendikten sonra Trendyol sipariş nasıl verilir rehberimizi okuyarak tüm sipariş sürecini adım adım öğrenebilirsiniz.