Trendyol Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır? | Şifremi Unuttum

bir yıl önce yayınlandı
Trendyol Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır? | Şifremi Unuttum

Trendyol şifrenizi unuttuysanız şifre sıfırlama yapmanız gerekmektedir. Adım adım rehberimizden faydalanarak trendyol şifre sıfırlama işleminizi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Trendyol şifremi unuttum rehberine hemen başlayın.

Trendyol şifre sıfırlama işlemi gerektiren durumlar;

  1. Hesabınızın şifresini unuttuysanız Trendyol şifre sıfırlama yapmalısınız
  2. Hesabınızın çalınma şüphesi varsa şifrenizi sıfırlamalısınız.
  3. Hesabınızın şifresini doğru hatırladığınıza eminseniz fakat yine de şifre yanlış hatası alıyorsanız şifrenizi sıfırlamalısınız.

1-) Trendyol giriş sayfasına gidin


Trendol giriş sayfası

Trendyol giriş sayfasına giderek “Şifremi Unuttum” yazısına tıklamalısınız. Trendyol giriş sayfasına mobilden ve internet sitesinden erişmek için sağ üstte bulunan kullanıcı simgesine tıklamalısınız.

2-) Trendyol şifremi unuttum ekranına gidin


Trendyol şifremi unuttum ekranı

Trendyol şifremi unuttum ekranına giderek daha önce oluşturduğunuz hesapta kullandığınız email adresini yazın. E-posta adresini doğru girdiğinize emin olun yoksa şifre sıfırlama bağlantısı mail adresinize gelmeyecektir.

Şifremi Yenile butonuna basınca email adresinize şifre sıfırlama bağlantısı gelecektir.

3-) E-posta adresinize gidin

Trendyol şifremi unuttum ekranında yazdığınız E-posta adresinize girin. Trendyol size bir şifre sıfırlama bağlantısı yollayacak. Size gelen mailin başlığı “Trendyol.com | Şifremi Unuttum ” olmalı.

Mailin içine girdiğiniz zaman karşınızda bulunan “Şifremi Güncelle” butonuna tıklayın. Eğer butona tıkladığınızda bir sayfaya yönlendirme olmazsa, aşağıdaki bağlantıya tıklamalısınız.

4-) Trendyol Şifre Yenileme İşlemini Gerçekleştirin


Trendyol şifre yenileme ekranı

Trendyol şifremi unuttum işlemlerinin son aşamasında, hesabınıza yeni şifre koymanız gerekmektedir. Daha sonra şifrenizi unutmamak için bir kağıda veya telefonunuza not alabilirsiniz.

Yeni şifreniz en az 7 karakter olmalıdır, harf ve rakam içermelidir. Bu kuralları göz önüne alarak şifrenizi girin. Ardından Kaydet butonuna tıklayın. Artık yeni şifrenizle hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Trendyol Şifremi Unuttum Maili Gelmiyor

Trendyol şifremi unuttum maili bazı durumlarda gelmeyebilir. Bu durumlar;

  • Trendyol üyeliğinizi açtığınız mail adresini yanlış hatırlıyor olabilirsiniz
  • E-mail adresinizin sunucularında iletim problemi olabilir
  • Trendyol altyapısında sorun olmuş olabilir

Bu durumlarda bilgileri tekrar kontrol etmek gerekmektedir. Eğer bilgilerinizin doğru olduğuna eminseniz aradan bir kaç saat geçmesine izin verin. Ardından tekrar deneyin.

Şifre sıfırlamak yerine yeni Trendyol üyeliği açarak tekrar bir hesap oluşturabilirsiniz.